Як студентам знайти можливість заробляти?

Як студентам знайти можливість заробляти?

Як ви вже напевно знаєте або чули, студенти словацьких ВНЗ мають можливість офіційно працювати 20 годин в тиждень (80 годин в місяць) і це дуже хороший плюс!

За нашою статистикою 8/10 студентів, які приїздять до Словаччини працюють для забезпечення комфортного життя та безмежних подорожей, або ж з власних цілей, новенький Iphone aбо ж куртка з останньої колекції. Повірте, грошей, які заробляє студент достатньо для всього вищеописаного.

ЩО І ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ?

В Словаччині існує безліч агентств по працевлаштуванню студентів, наприклад ADECCO, Manuvia, Draftcom та багато інших. Також існує так би мовити «аналоги» українського сайту Work.ua на яких зібрані усі можливі вакансії серед усіх агенств – це сайти profesia.sk , studentsky servis та інші.

Вам надають можливість працювати в «бригадниками», це спеціальний вид праці для студентів, або тих хто може працювати лише в виключних днях та годинах. Мінімальна заробітна плата становить 3€/годину але може бути і порядка 6-7€/годину все залежить від типу роботи.

Вибір дуже великий, також тут є залежність і від ваших здібностей, наприклад знання мови або володіння ПК. Але зазвичай 70% вакансій не потребують ніяких надзвичайних знань та навичок.

Це можуть бути вакансії офіціантів, барменів, продавців-консультантів, працівників готеля, касирів, працівників торгівельного центру або супермаркету, копірайтера чи оператора колл-центру та багато інших. Як визначається графік роботи і як суміщати з навчанням?

Все дуже просто, спочатку ви приходите в агентуру та цікавитесь наявністю вакансій (або онлайн відправляєте свою автобіографію). Далі після оформлення документів ви домовляєтесь про можливі години та дні в які ви можете працювати. Зазвичай ви будете кожного тижня у відповідний день обирати собі дні та години праці на наступний тиждень.

До речі, якщо маєте велике бажання, або хочете трохи більше працювати, ніж 20 годин в тиждень і таке можливо, при домовленості з агентурою, яка надає вам роботу!

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОСТІЙНО ПРАЦЮВАТИ?

Знову ж таки в цій країні безліч можливостей для студентів, існують багато пропозицій робіт на 1 день,2 дні, або ж декілька годин, ніяких неймовірних або професійних навичок непотрібно. Тобто ви можете декілька разів за місяць «підпрацювати» щоб, наприклад, здійснити омріяну подорож до Парижу.

ВИСНОВОК

В цілому ви маєте купу можливостей працювати і підпрацьовувати протягом навчання і це зовсім не буде заважати вашому навчанню, якщо правильно планувати свій час та розставляти пріоритети.