КОШИЦЕ | ВСЕ ПРО МІСТО

КОШИЦЕ | ВСЕ ПРО МІСТО

Кошице (словац. Košice) — друге за розміром місто Словаччини, розташоване на сході країни біля підніжжя гірського масиву Чорна Гора в долині річки Горнад та на західній околиці етнічних поселень українців. Площа міста 243,7 км2, населення станом на 2017 рік – 240 000.

Технічний університет у місті кошіце

Кошице — центр Кошицького краю та важливий торговельний та індустріальний центр Словаччини.

В місті розташовані 3 університети:  Університет імені Павла Йозефа ШафарикаТехнічний університетУніверситет ветеринарної медицини та фармацевтики. Кошице є економічним центром східної Словаччини. На його частку припадає близько 10% словацького валового внутрішнього продукту. Сталеливарний завод, US Steel Košice з 13500 співробітників, є найбільшим роботодавцем в місті і найбільшим приватним роботодавцем в країні.

Другий за величиною роботодавець на сході країни компанія T-Systems. Вона була створена і була заснована в Кошице, налічує порядку 4000 робітників і є однією з п’ятнадцяти найбільших роботодавців в Словаччині. В рамках області ІТ в 2007 році була створена асоціація Košice IT Valley в складі провідних ІТ – компаній. У 2012 році вона була перетворена в кластер та у 2018 був сертифікованим. Також в місті дуже розвинені машинобудування, харчова промисловість, послуги та торгівля. Кошице – старовинне мальовниче місто Словаччини, в якому розташовані безліч архітектурних пам’яток, храмів, соборів, театрів та інших визначних місць.

КОШИЦЕ | ВСЕ ПРО МІСТО

Більшість з них, розташовані на головній вулиці в центрі міста, яка так і називається Hlavna. З найцікавіших місць, обов’язково потрібно відвідати: Собор св. Єлизавети, Чумну колону та Дім жебрака.

Цікаві факти:

– У 2013 році місто отримало статус «Культурна столиця Європи-2013»

–  святої Єлизавети – це найбільша церква Словаччини, крім того, цей храм розташований далі за всіх на схід, у порівнянні з іншими готичними церквами Європи.

– У місті є найбільший зоопарк у Центральній Європі (288 га).

– Місто знаходиться неподалік від кордонів відразу трьох держав: Угорщини (20 км), Польщі (90 км) і України (80 км).

– Хокейний клуб ХК Кошиці виступає в Словацькій Екстралізі, є одним із найсильніших у Словаччині — п’ять разів здобував титул чемпіона країни.

– Середній вік жителя міста – 41,21 року.

– Кошице – перше європейське місто, яке отримало власний герб.

– Другий найстаріший у світі марафон – Міжнародний марафон миру (заснований у 1924 р.) – проходить у Кошицях у першу неділю жовтня.